Připojte se k nám na Facebook
Bangkok

Bangkok

Noční život

Noční život

Téměř všechny mezinárodní hotely pořádají svojí vlastní diskotéku. Vstupné obvykle zahrnuje jeden nebo dva nápoje. Návštěvníci se většinou schází až kolem 23.00 hodin. Bangkok je nejznámějším místem, kde se konají obrovské techno diskotéky, na kterých se schází až 5000 lidí. K show patří videoprojekce na obrovském plátnu, světelné show a kvalitní technika. Vstupné se většinou pohybuje kolem 400 až 500 B a zahrnuje tři nápoje, o víkendech 2 nápoje.
Malé diskotéky navštěvuje často i starší generace, hrají se tu všechny druhy hudby. Mezi známé menší diskotéky v Bangkoku patří například Disco Disco, JJ Park a DJ Station, Hyper, Deeper, Kool Spot, Speed, Rome Club, Film Mix a Sphinx. Nejmenší z nich mají vstupné zadarmo, jinak se pohybuje kolem 100 – 300 B.

Lesbické a gay kluby
V Thajsku a obzvláště v Bangkoku si přijdou na své i milovníci tohoto druhu podniků. Lesbické, gay a transvestite kluby se nacházejí především v oblasti Soi 2.
Masáže Parlours patří mnoho let k bangkokským atrakcím. Léčivá a uvolňující masáž patří v Thajsku k tisícileté tradici a není obtížné nalézt v Bangkoku skutečného profesionála. Existuje tu také mnoho škol, kde se i zahraniční turisté mohou přiučit něco o thajské masáži.
Za tradiční thajskou masáž zaplatíte v Bangkoku kolem 80 B – 200 B, záleží na délce a na druhu masáže. Rozhodně by neměla tradiční thajská masáž stát více než 300 B za hodinu. Říká se, že nejlépe umí masírovat slepec.
Masáž Parlour patří mnoho let k thajským atrakcím. Někdy se nazývá tureckou koupelí. Masáž provádí zákazníkem vybraná thajská dívka a mnohdy se masáž pojí s prostitucí. Někde jsou dívky rozděleny do různých sekcí, nejdražší jsou dívky v sekci „superstar“, kde se snaží podobat se modelkám a známým herečkám. Thajské dívky lákají návštěvníky milými úsměvy, exotikou, vůní dálek a to vše není vůbec finančně náročné.

V posledních letech se v Bangkoku staly oblíbenými kluby s živou hudbou. Je zde spousta kapel, které hrají právě v těchto klubech. Jazzové kluby bývají ale většinou pouze ve všech větších hotelech.

Babylon Bangkok (Klub)
Adresa: 50 Soi Atakanprasit, Th Sathon Tai , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/213 2108
Čtyřposchoďová pánská sauna patřící mezi top 10 na světě. Je tu bar, fitcentrum, terasa, masáže, sauny a perličková koupel.

 Bamboo Bar (Klub)
Adresa: v hotelu Oriental , Bangkok Kontakt:
Jazzová hudba v elegantním hotelovém baru.

 Buathip Thai Massage (Nespecifikováno)
Adresa: 4/13 Soi 5, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/255 1045
Tradiční thajské masáže.

 Calypso Cabaret (Klub)
Adresa: 296 Th Phayathai, v hotelu Asia Kontakt: Tel.: 02/261 6355
Transvestite show každý den ve 20.15 a ve 21.45 h. Vstupné zahrnuje jeden nápoj. Malé gay show u barů.

 City Men Pub (Klub)
Adresa: 45 Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt:
Guy klub.

 Discovery (Klub)
Adresa: Soi 12, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/246 5333
Znovu otevřený klub s mezinárodní hudbou a ne jen s thajským disco. Otevřeno do 3.00 h.

 Galaxy (Klub)
Adresa: Th Rama IV , Bangkok Kontakt:
Disco.Japonští turisté podporují sekci, kde thajské hostesky krmí návštěvníky. Název si vzali do svého jména šampióni v boxu Khaosai Galaxy a jeho bratr Khaokor Galaxy.

 Khrua Silom (Klub)
Adresa: Silom Alley, kousek od Soi 2 , Bangkok Kontakt:
Místo, kde se schází thajští gayové a lesby.

 Magic Mushroom (Bar)
Adresa: 212/33 Th Sukhumvit, vedle Soi 12 , Bangkok Kontakt:
Různé skupiny, které hrají thajský rok a blues.

 Metal Zone (Klub)
Adresa: na rohu Th Sarasin a Soi Lang Suan, severně od Lumphini Park , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/255 1913
Nabízí skupiny hrající thajský heavy metal. Velmi dobrá aparatura.

 Paradise (Klub)
Adresa: 451/3 Th Arun Amarin, Thonburi , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/433 7151
Disco

 Radio City (Klub)
Adresa: vedle Madrid Restaurant na Soi Patpong 2 , Bangkok Kontakt:
Hudba z 60., 70. a 80. let.

 Ruang Pung Art Community (Klub)
Adresa: vedle Chatuchak Weekend Market , Bangkok Kontakt:
Thajský rok, folk, blues. Otevřeno pouze v sobotu a v neděli.

 Ruang Pung Art Community (Klub)
Adresa: vedle Chatuchak Weekend Market , Bangkok Kontakt:
Thajský rok, folk, blues. Otevřeno pouze v sobotu a v neděli.

 Saxophone Pub Restaurant (Klub)
Adresa: 3/8 Victory Monument, Th Phayathai, jihovýchodně od Victory Monument circle , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/246 5472
Tříposchoďový komplex, kde jsou bary, restaurace, biliárd, skupiny hrající reggae, jazz nebo blues. Každou sobotu jsou Open jam session. Otevřeno 21.00 do 4.00.

 Taurus (Klub)
Adresa: Soi 26, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/261 3991  
Klasická hospoda a restaurace s dicso hudbou.

 Utopia (Klub)
Adresa: 116/1 soi 23, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/259 9619  
Kombinace baru, galerie, kavárny a místo pro místní gaye a lesby. Páteční večery patří lesbám. Speciální akce. Otevřeno do 2.00 h.

 Wat Pho Thai traditional Medical and Massage School (Ostatní místní služby)
Adresa: , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/221 2974  
Tradiční thajské masáže.

 Winwan (Nespecifikováno)
Adresa: mezi soi 1 a 3, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt:
Tradiční thajské masáže.

 Witch´s Tavern (Bar)
Adresa: 306/1 Soi 55, Th Sukhumvit , Bangkok Kontakt: Tel.: 02/391 9791  
Každou neděli tu hraje jazzová kapela.

 

O Thajsku

THAJSKO - v Thajsku se na ulicích potkáte s buddhistickými mnichy, stejně tak jako s nespočetným množstvím kněžek lásky. Večer můžete navštívit některou z nepřeberného množství restaurací, barů, nočních klubů či salonů thajské masáže. Po dvou příjemně strávených dnech v Bangkoku záleží jen na Vás, které z mnoha thajských letovisek navštívíte.

Thajsko -zeměpisné údaje

Obrys Thajska bývá přirovnáván k hlavě slona. Na sever zasahují výběžky Šanských pohoří s nejvyšším vrcholkem Thajska – ho rou Doi Inthanon (2.566 metrů n.v.). Centrální oblast je tvořena nížinami kolem řeky Chao Phraya, severovýchod (Issan) před stavuje vyprahlá krasová plošina Kho ratského plató. Po západním okraji Khorat ského plató se k jihu táhnou pískovcová pohoří, tvořící izolované stolové hory, často se značným převýšením vůči okolí. Jižní část země leží na šíji Kra a na Malajském polo ostrově s nízkými krasovými horami, tvořícími často fantastické skalní útvary. Nejdelší thajskou řekou je Mekong, který tvoří větší část hranice s Laosem, osou Thaj ska je však řeka Chao Phraya s hlavním přítokem, ře kou Nan, vlévající se do Thajského zálivu jižně pod Bangkokem.

Thajsko - obyvatelé

Většinovými obyvateli země jsou Thajové, obývající střední Thajsko. Na severový chodě (v Issanu) žijí Laové, v horách na severu pak změť nárůdků a národností, které přišly z jižní Číny, Tibetu a Barmy, jsou to tzv. horské kmeny. V horách žijí také Šanové, blízcí příbuzní Thajů. Ve městech a na jihu je mnoho Číňanů (dle odhadu 10%), kteří tvoří ekonomickou elitu Thajska. Kromě horských kmenů, kteří uctívají přírodní síly, případně jsou křesťany, se velká většina obyvatel hlásí k theravádovému, v případě Číňanů k mahajánovému buddhismu. Na jihu pak převažuje islám. Všechny pestré složky thajského obyvatelstva se pak téměř bez vý hrad ně ztotožňují s myšlenkou thajství a považují se za obyvatele Thajska – Thajce.

Podnebí v Thajsku

Tropické monzunové s třemi ročními obdobími: zima (od listopadu do února) s teplotami pod 30°C a v severní polovině Thajska bez dešťů, léto (únor až červen), kdy teploty vy stupují až ke 40°C, ve druhé polovině léta se začínají objevovat bouřky – předzvěst nadchá zejícího monzunu. Třetím ročním obdobím je monzun (červen až listopad), kdy se poněkud ochlazuje a více prší. Z pohledu Evropana však thajské podnebí nemá žádné velké výkyvy..

Astronomické údaje

Střídání dne a noci je poměrně vyrovnané, v době kolem zimního slunovratu zapadá Slunce pár minut před 18.00, v době letního slunovratu zhruba v 18.45. Ráno se rozednívá kolem 6.00. Ve všech thajských letoviscích na obou pobřežích se setkáme s přílivem a odlivem, v době maximálních přílivů jsou rozdíly hladin až 2 metry.

Thajsko - ubytování

Standardním typem pokoje je v thajských ho telech pokoj dvoulůžkový, který je možno obsadit jednou či dvěma osobami. Případná třetí osoba bývá ubytována na přistýlce, což není plnohodnotná postel. Většina hotelů nepřijímá z prostorových důvodů více než tři osoby na pokoj. V základní nabídce uvádíme ubytování v běžném typu pokoje. Pokud má hotel více typů ubytovacích kapacit (plážové bungalovy, junior suity, výhled na moře, ... apod.), na vyžádání zajistíme typ ubytování dle Vašeho přání. Dle světových zvyklostí je v den příjezdu pokoj k dispozici po 14. hodině, v den odjezdu je k dispozici do 12. hodiny.

Nákupy v Thajsku

Vzhledem k cenové hladině v zemi se v Thajsku nakupuje velice dobře. Typické thajské suvenýry zahrnují výrobky z dřev, zvláště řezbářské práce z teakového dřeva, drahé kameny (Thajsko je jedním z nej větších světových producentů drahoka mových odrůd korundu: safírů a rubínů), výrobky z tradiční umělé hmoty, vyráběné z klihu a rozdrcených rohů vodního buvola, výrobky z ručního saového papíru, masky, lidové ozdoby a nepřeberné množství dalších atraktivních suvenýrů.

Oblečení v Thajsku

Nejvhodnější je lehké bavlněné oblečení, při návštěvě buddhistických chrámů je třeba dbát na přiměřenou decentnost. Koupání nahoře bez se toleruje u hotelových bazénů a na turisty hojně navštěvovaných plážích, koupání bez plavek je však nepřípustné. V severních oblastech Thajska bývá po ránu i chladněji, přibalte proto i lehké teplejší oblečení s dlouhým rukávem. Při vstupu do chrámových interiérů a domácností se odkládá obuv a vstupuje se naboso.

Naše služby v Thajsku

V době hlavní sezony je v hlavních pobytových letoviscích (Bangkok, Pattaya, Phuket, Ko Samui) český delegát ESO travel, který organizačně zajišťuje pobyt v Thajsku. Delegát zajišťuje klientům základní seznámení se zemí, s klienty se setkává na pravidelných schůzkách v hotelích a organizuje základní poznávací výlety. Není však s klienty po celých 24 hodin denně. Při poznávacích zájezdech je přítomen česky hovořící průvodce tehdy, pokud je účast nad stanovený minimální limit účastníků. Kategorizace hotelů odráží mínění ESO travel, není založena na mezinárodně uznávané kategorizaci pomocí hvězdiček, která se v Thajsku ostatně nepoužívá.

Ubytování

Conrad Hilton *****

Moderní pětihvězdičkový klimatizovaný hotel je jedním z nejpopulárnějších gay friendly v Bangkoku. Hotel se nachází v klidné části All seasons place v srdci města, obchodní a zábavní čtvrti Lumphini Park. Od letiště je vzdálen 30 minut jízdy.

více Více