Připojte se k nám na Facebook
Barcelona

Barcelona

Barcelona, město kupců, dobyvatelů, lidí s dobrým vychováním, kultivovaných, vysoce vzdělaných a požitkářských.

O Barceloně

Barcelona, město kupců, dobyvatelů, lidí s dobrým vychováním, kultivovaných, vysoce vzdělaných a požitkářských“ - to je napsáno v cestovním průvodci z 19.stol. a platí to hluboce dodnes. Počátek města není znám, ale pravděpodobně ho založili Kartáginci a pojmenovali ho po Hanibalově otci Hamilkaru Barkovi.

Stará gotická Barcelona je postavena na základech původní římské osady, nicméně město bylo dlouho poměrně nevýznamné. A slávu mu přinesla až moderní doba, stavby modernistů a hlavně pořádání olympiády v roce 1992. Tehdy se Barcelona uvedla jako hrdé „hlavní město“ Katalánska, jehož sláva a tradice, jako je například svébytný jazyk, tanec sardana a vyhlášená kuchyně, byly po dlouhá léta Frankovy diktatury utlumovány. Město prošlo moderní přestavbou v centru a v oblasti přístavu a přeměnilo se v moderní velkoměsto, které je jedním z nejbohatších ve Španělsku a kde je velmi příjemné pobýt.

Barcelona je hlavním městem Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem.

Jako katalánské středisko je proslavené plejádou originálních architektonických staveb A. Gaudího a jeho současníků, je rok od roku zajímavější. Byla založena jako římská kolonie Barcino, za vlády císaře Augusta.

Má 1,5 miliónů obyvatel (v aglomeraci však téměř 3 miliony obyvatel). Většina z nás si pamatuje na to, že byla také dějištěm olympijských her v roce 1992.

K nejznámějším dílům Gaudího patří chrám Sagrada Familia, symbol města a mistrovské dílo, které dodnes není dokončeno (jeho výstavba stále probíhá, protože je ale financována pouze z darů, postupují práce pomalu). Gaudí dal tomuto objektu od roku 1883 až do své smrti v roce 1926 veškerou svou tvůrčí sílu. Mohutná stavba s dvanácti vysoko čnějícími věžemi se mezitím stala nejvýraznějším bodem v siluetě Barcelony. Z jeho věží, kam se stoupá po točitých schodech, je nádherný výhled na celé město a jeho okolí. V centru města je další Gaudího známá stavba dům Milla.

V parku Guell, odkud je rovněž pěkný výhled, se nachází muzeum Gaudího a spousta zajímavostí, například kamenné lavičky zdobené barevnými kameny. K slavným kulturně historickým památkám Barcelony patří také „Gotická čtvrť“, kterou tvoří soubor staveb ohraničený římskými hradbami s dominující gotickou katedrálou svaté Euálie.

Barcelona jednoznačně patří mezi nejvýznamnější a nejznámější španělská města; svou polohou a relativní blízkostí u francouzských hranic je pro mnoho Evropanů snadněji dostupnější než skutečné hlavní město Španělského království – Madrid. Město je sídlem arcibiskupa, má několik univerzit a vysokých technických a obchodních škol a také řadu významných knihoven. Zároveň je důležitým průmyslovým centrem severovýchodního Španělska , neboť okolní kraj je velice bohatý na suroviny. Na náměstí Plaza del Rei stojí muzeum historie města, v jehož podzemí můžeme vidět vykopávky z římského období. Kdysi tu byly lázně s bazénem, nalezly se zde i vodní kanály a amfory. Na náměstí Plaza del Rei stojí rovněž Palau del Lloctinec, palác místokrále z 16. století. Dnes je v něm umístěn archív koruny aragonské.

Barcelona je velmi kosmopolitním městem, velmi otevřeným a liberálním. Pro gay komunitu jedno z nejpůsobivějších míst nejen v Evropě. Je zde řada gay barů, restaurací, diskoték. Barcelona je typickým příkladem gay friendly města bez předsudků. Zde se opravdu budete cítit skvěle.

Pláže

Mar Bella

od pláže Bogatell je oddělena školou a půjčovnou windsurfingu. Nedaleko je klidný park - dobré místo pro piknik nebo siestu pod vzrostlými stromy. Je to jedna z nejrušnějších pláží velmi populární v G/L komunitě a jejich přátel.

Barceloneta

Velmi dlouhá pláž, na které se nachází řada restaurací v americkém stylu(pizzy a Tex-Mex většinou).

San Sebastian

San Sebastian je další gay pláž, která se nachází na dobře přístupném místě. Místní kluci zde rozdávají letáky pro účastníky večerních akcí.

Bogatell

Pláž lemovaná kamenným chodníkem, je ideální pro jogging, jízdu na kolečkových bruslích a na kole. Vyvýšená promenáda snižuje hluk z dopravy, a umožňuje téměř uvěřit, že jste hodně kilometrů od centra města. Na pláži není bar,ale tři velké neformální restaurace.

Nova Ovaria

vždy plná lidí, široký pruh se zlatým pískem je skvělý pro návštěvníky ve městě. jsou zde tři plážové bary, dvě nesmírně populární restaurace na promenádě. Další bezpočet barů a restaurací je v blízkosti u Port Olympic.

Bary

Cata 1.81

tapas a vinárna, která nabízí více než 250 vín.

CDLC - Carpe Diem Lounge

Tento exkluzivní super klub je pro bohaté a slavné a pro ty, kteří chtějí být jako oni. Restaurace s výhledem na moře a pro ty, kteří chtějí pít, jsou připraveny lůžka z hedvábnými polštáři. Můžete se zde  seznámit s některými hráči z fotbalového týmu Barcelony. Techno a house music převládá na tanečním parketu, kromě neděle, své nejpopulárnější noci, která je věnována chill out.

Club Catwalk

Název mluví za vše. Mezi nebesy se sedí na pohovkách.

Elephant Club

Zahrada v koloniálním stylu. Obrovské bronzové sochy slonů a bambusové keře lákají lidi, kteří rádi zaplatí velké peníze, aby se mohli sejít s celebritami. Hudební styly se pohybují od R & B, House.

Kama Lounge

To je další restaurace-salonek-klub, s indickou kuchyní, slouží  kosmopolitního klientele. Sedí se na pohovkách nebo u  pohádkového baru, kde můžete ochutnat o jeden z nejlepších ovocných koktejlů ve městě.

Lika Lounge

Vychytaný bar high-design ve stylu obýváku s nízkým osvětlením a VIP prostor vy zdobený v  bílé kůži, která  vytvoří propracovanou chill out atmosféru. Kreativní nápoje jsou podávány v baru z ledu, a jsou celkem drahé.

Opium Mar

Tato restaurace / klub využívá své výborné polohy, nachází se  v přední části hlavní pláže Barcelona, nabízí velkou terasu, kde můžete pozorovat západ slunce. Ve dne je to restaurace, která nabízí středomořskou kuchyni, zatímco v noci se promění v luxusní klub, který mění program tématickými večery.

Otto Zutz

Jedním z módních klubů Barcelony je Otto Zutz.. Toto je místo pro supermodelky, které se rády ukáží na tanečním parketu za zvuků hip hop, R & B a deep house.

Shoko Lounge Club

Zde se můžete najíst a počkat do půlnoci, kdy se z restaurace stane velkolepý místní klub. Je to energické místo, chill out je na otevřené na terase.

The Sutton Club

Otevřen před několika lety, tento obrovský klub zůstává stále  jedním z nejvíce oblíbených

Restaurace

7 Portes

Jedna z nejstarších restaurací v Barceloně, má formální atmosféru.

Arola

Je to jedna z městských „nejžhavějších“ restaurací, která nabízí pestrou nabídku.

Café Salambó

Jedno z klasických míst v Barceloně, budete možná muset chvíli počkat na místo, ale čekání se vyrovná a pikantními pokrmy stojí za to. Zkuste slavné palačinky - především jsou dobrou volbou, pokud jste vegetarián. Využijte pěkného počasí Barcelony k posezení na terase.

Cal Pep

Cal Pep není nejlevnější tapas bar ve městě, ale je vždy plný. Bez ohledu na to, kde sedíte je obsluha pozorná.

Casa Calvet

Interiér jedné z Gaudí budov je otočen do restaurace zdobené dlaždicemi a vitrážemi. Pokrmy jsou zajímavou kombinací chutí a obzvláště dobré  jsou moučníky.

Comerç24

Inovativní styl vaření a odvážný design na vás čekají v této restauraci, jedné z nejelegantnějších ve městě.

Cuines Santa-Caterina

tento moderní a dynamický prostor má čtyři druhy kuchyně - středomořskou, italskou, asijskou a vegetariánskou. Je to jedna z nejoriginálnějších restaurací ve městě.

Dos Trece

Restaurace, bar a klub dohromady, který slouží pro koncerty živé hudby a DJs. Podávané jídlo je mezinárodní a dobře prezentované.

El Bulli

Není zrovna v centru Barcelony, ale cesta do  severní části města stojí za to. Sedněte si na místo s výhledem do zálivu a čekejte na kulinářský zážitek jako žádný jiný.

Els 4 Gats

Jestliže hledáte tradiční či autentické restauraci v Barceloně, tohle je to správné místo.

Escribà

Za fasádou této historické budovy je kavárna a cukrárna, kterou navštěvují lidé už přes sto let.

Espai Sucre

Tato neobvyklá restaurace má moderní a propracovaný design, ale to, co ji dává vyniknout, jsou místní dezerty. Všechna jídla jsou nápaditá, ale sladké výtvory jsou nejoriginálnější. Bez ohledu na to, co si vyberete.

Freixa Tradició

servíruje hostům klasickou španělskou kuchyni. Očekávejte menu plné nápaditého překvapení, ale nebuďte překvapeni vyššími cenami.

Hisop

Kuchaři se zkušenostmi z Michaelin restaurací. Můžete si vybrat svůj vlastní oblíbený chléb a olivový olej.

Moo

Tato módní gurmánská restaurace se nachází v přízemí HOTELU OMM. Mladý personál je velmi šikovný a pomůže Vám vybrat správné víno, které se nejlépe hodí k Vámi vybrané večeři. 

Origens 99.9%

Tato restaurace se zaměřuje na katalánskou tradiční kuchyni.

Tèxtil Cafè

Nachází se ve středověkém paláci na nádvoří Textilního muzea. Dobrá káva a lehké jídlo kdykoli během dne. Levné středomořské menu je ideální.

Akce, Karnevaly

Circuit Festival 31.července - 8. srpna

Matinee  je největší a nejambicióznější Gay párty roku

Corpus Cristi - 6.června 2010

Sledujte, jak jsou fontány v Barceloně vyzdobeny květinami.

EVROPSKÝ BALOON FESTIVAL - ČERVENEC 2009

Tento festival se koná mimo Barcelonu, ale rozhodně si akci nesmíte nechat ujít!

SANT JOAN (SAN JUAN) - 23.ČERVNA

With no respect to safety.. Oheň a ohňostroje, jak oslavíte Vy tento nejslavnější den v Barceloně?

SONAR - 17. DO 19 ČERVNA 2010

Hudební festival Sonar orientovaný hlavně na taneční hudbu.

ST GEORGE MÁ DEN - 23.DUBNA

Den knihy a růže, Barcelona slaví sv. Valentýna

BARCELONA KARNEVAL - 11. AŽ 17.ÚNORA 2010

Jeden z největších festivalů v Barceloně. Kostýmy, večírky, plováky a ohňostroj!

LA MERCE - 24.ZÁŘÍ

Oslavte den patrona Barcelony, celý týden je plný slavností.

BARCELONA GAY PRIDE - ČERVEN 20. - 28. 2010

Uchází se o nejvyšší příčku akcí v popularitě, které se konají kolem Středozemního moře.

BARCELONA GAY FILM FESTIVAL - ŘÍJEN 2010

Největší Gay akce v zimním kalendáři, směsice kultury a doplňkových akcí.

Bearcelona - 31st March - 5th April 2010

Věnováno Bears a jejich přátelům v Barceloně, nyní je již mezinárodní událostí.

UKAŽ LAMBDA - PRVNÍ TÝDEN V ČERVENCI (ROČNĚ)

Filmový gay festival na stříbrném plátně.

Výlety

FC Barcelona (Avda de Aristides Maillol)

Evropský největší svatostánek fotbalu, kde hraje místní nejoblíbenější klub. Byl založen roku 1957, patří k nejbohatším klubům a více než 100000 členů. Stadion byl postaven 1957 podle návrhu architekta F. Mitjanse a rozšířen 1982, takže se do něho dnes vejde 98 000 sedících a 17 000 stojících diváků. Vedle stadionu je muzeum klubu!

Vrch Tibidabo (542 m n.m.)

Název tohoto místa se váže k setkání Krista s ďáblem, který ho pokoušel, vyvedl ho na vyvýšené místo a řekl: Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se klanět. Na vrcholu se nachází novodobý kostel, obrovská socha Krista a Torre de Collserola, vyhlídková věž od architekta Normana Fostera, vytvořená pro OH 1992. Na Tibidabo se dostanete poslední fungující tramvají ve městě a lanovkou.

BARCELONA ZOO

In the heart of beautiful parklamds, take a stroll in one of the most beautiful Zoos in Europe.Běžte B Běžte na procházku do jedné z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě.

Gaudího otisk v Barceloně

Vedle Sagrady Famílie vytvořil Antoni Gaudí několik architektonicky a dekorativně neobvyklých domů ve stylu modernismo, které lákají milovníky moderního umění. Nejvíce ceněné jsou 8 patrová zvlněná fasáda domu Casa Mila (Passeig de Grácia), Palau Guell (Rambla) a Park Guell, kde již plně rozvinul svůj hravý dekorativní styl, využívající přírodní tvary a barevnost. Všechny Gaudího stavby jsou na seznamu UNESCO.

L 'AQUARIUM DE BARCELONA

Fantastická cesta do Středozemního moře.

La Rambla

Nejznámější a nejatraktivnější ulice města, která spojuje zmodernizovaný přístav s náměstím Catalunya. Ulice nikdy nespí a můžete tam spatřit nejrůznější pouliční umělce, stánky s květinami a suvenýry, ale také Vás dovede do staré gotické čtvrti. Tam se ukrývá mohutná katedrála zasvěcená sv. Eulálii.

Sagrada Família (Carrer de Mallorca)

Nejneobvyklejší kostel v Evropě, symbol města a barcelonského individualismu. Na kostele pracoval až do své tragické smrti r. 1926 A. Gaudí, kterého mystická stavba naprosto pohltila. Bohužel si koncepci stavby nosil pouze ve svojí hlavě a tak je kostel do dnešních dní nedostavěn. Dokončeno bylo průčelí Narození Páně se čtyřmi věžemi, z nichž jedna je přístupná veřejnosti. Na stavbě se neustále pokračuje, plán je dostavět kostel do r. 2025

Aréna (Plaza de Toros Monumental)

Jeden ze symbolů španělské kultury. Historická býčí aréna, která je stále v provozu a můžete si tedy vychutnat pravou víkendovou zábavu.

MIRÓ MUSEUM

Surrealista nebo ne, Miro Muzeum je domovem pro některé z jeho nejlepších děl a to jak na plátně tak pro jeho sochy.

Picassovo muzeum (Carrer Montcasa)

Picasso je rodák z Malagy, ale do Barcelony se dostal ve 14 letech, kdy jeho otec dostal práci v umělecké škole. Rozsáhlé muzeum se nachází ve třech budovách, které schraňují přes 3000 jeho maleb, kreseb, grafik a keramických předmětů. Pro dovršení autentičnosti můžete po prohlídce navštívit uměleckou kavárnu Els Quatre Gats (Carrer Montsió), kde měl Picasso své první výstavy.

Vrch Montjuic (173 m n.m.) – Židovská hora

Místo, kde se v roce 1929 konala světová výstava a v roce 1992 bylo hlavní centrum olympijských her. Je odsud krásný výhled na panoráma města, přístav a volné moře. Z míst, která nesmíte vynechat: Poble Espanyol – pavilon pro výstavu 1929, kde jsou kopie slavných španělských staveb. Pavello Mies van der Rohe – další z pavilonů roku 1929, který byl určen pro německou expozici. Místo vytvořené světoznámým architektem působí í dnes velmi moderně. Národní muzeum katalánského umění – evropsky ceněná sbírka raně středověkého umění, kde čerpal svojí inspiraci pro svojí tvorbu Juan Miró.

Ubytování

Balmes ***

Leží na Eixample, v oblasti Balmes, vedle Paseo de Gracia Rambla de Catalunya, 12 km od letiště

více Více

Hotel Axel ****

Moderní čtyřhvězdičkový elegantní hotel, který je umístěn v historické budově z 19. století, je nejznámějším gay hotelem v Barceloně, v centru Gayxample. Módní obchody, bary, restaurace, kavárny, kluby, noční kluby, holičství, kadeřnictví, sauny, atd. tvoří pestrou nabídku, soustředěnou v okolí hotelu.

MEN ONLY !

více Více

1898 ****

Historický hotel, který leží na Las Ramblas, v centru Barcelony, autentická oáza v centru kouzelného města. Docházková vzdálenost do Casa Batlló, Ia Pedrera, Bornu nebo do gotické čtvrti

více Více