Připojte se k nám na Facebook
Gran Canaria

Gran Canaria

O ostrově

Kanárské ostrovy (7 446,6 km2) jsou vzdáleny 1 770 km od Madridu a 112 km od pobřeží Afriky (Maroka). Omývá je Golfský proud a leží přibližně na stejné rovnoběžce jako Bahamské ostrovy nebo Florida, v časovém pásmu 

Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 km2 třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Pro Gran canarii je typický kruhový tvar, který je přerušen jen na severovýchodě ostrova poloostrovem La Isleta o rozloze 12 km2. Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria je 8. největším městem Španělska. Díky této různorodosti se i o Gran Canarii mluví jako o „miniaturním kontinentu“.
Pobřeží Gran Canaria je přibližně 236 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže (32 km pláže písečné). Nejatraktivnější z nich je bezesporu Playa del Inglés s písečnými dunami, které každou hodinu mění svůj tvar. Tyto až deset metrů vysoké duny vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků.

Ostrov Gran Canaria i Tenerife patří mezi nejoblíbenější místa gay komunity v Evropě, zvláště pak město Las Palmas plné barů, restaurací a nočního života (výčet nejoblíbenějších z nich najdete na gaytravel.cz).


Pláže

Letoviska Playa del Ingles a Maspalomas se dělí o 6 km úsek pláže, která je oddělena do sekcí. Sekce pro gay je spíše na straně Maspalomas. Každá sekce má plážový bar nabízející nápoje a občerstvení a bar číslo 7 je gay-plážový bar.

V zimě se očekávají teploty v dunách kolem 25C a v létě kolem 35 ° C a výše.

V písečných dunách je spoustu populárních opalovacích míst od spousty lidí až po pusté oblasti s méně lidmi. Na plážích je spoustu lehátek a slunečníků (2,50 eur za každý den). Na ostrově Gran Canaria se nachází více opuštěných menších pláží, ke kterým se dostanete autem je podél jižního pobřeží ostrova.

Bary

Bar Desire

zábava, v tomto baru není nikdy stejná 2 noci po sobě, každý večer je jiné téma od: Policejní noci, Armádní kluci, skauti, žáci, námořníci, Bunny Boys, Angels and Devils, atd.

Bar Lux

přátelský gay bar a kavárna se nachází v nejrušnějším rohu Yumbo, nabízí rozsáhlý seznam koktejlů, bohaté italské kávy, zmrzliny, mléčné koktejly, pizzu po celý den

Bar Sydney

Přátelský personál a atmosféra v tomto gay baru láká místní obyvatele a turisty všech věkových kategorií.

Barra Onda

italská kavárna a gay bar nabízí dobré domácí italské jídla studené nápoje, dobré místo, kam jít, pokud si budete chtít odpočinout s kamarády.

Box

gay bar pro muže pouze v kůži, spodním prádle, není pro stydlivé povahy, bar nabízí fotokomoru, video místnost, kabiny

C'est la vie

populární gay bar s příjemnou atmosféru a přátelský personál, pravé místo pro vysoké dobře vypadající chlápky.

Cafe Peppermint

gay bar a kavárna v přízemí Yumbo, nabízí kompletní sortiment čajů, kávy, zákusků a občerstvení, Příjemný personál a dobrá atmosféra.

Cock Ring

bar pro muže, s kluky ve věku 18 - 80 velmi přátelské a zábavné místo stojí za návštěvu.

Coco loco

gay music bar s přehráváním videi všech gayů minulosti a současnosti, takže něco pro každého, velmi příjemný personál a dobrá atmosféra, smíšené věkové skupiny

Eden Cafe Bar

je jedním z nejstarších gay kaváren a barů v Yumbo, nabízí francouzskou atmosféru, úžasné koktejly, příjemné po náročném dni na pláži.

Chapsy

bar je určen pro nahé a oblečené jen ve spodním prádle.

Iceberg

koktejlový bar pro medvědy a jejich přátelé je to zábavné místo, zkuste některé speciální medvědí koktejly.

Jackie bar

pouze lesbický bar v centru Yumbo výhradně pro dívky, noční zábava.

Junior gay bar

má pěknou venkovní terasu pro relaxaci, dobré koktejly nebo pivo po tomto náročném dni opalování, kde se budete cítit jako doma.

Kapitol

zábavný gay bar se zábavnou show

Macho macho

holandský gay bar s dobrou atmosférou a smíšené gay společností

Ricky´s

kabaretní bar s travesti show

Wig and Bead

bar nabízí zábavné karaoke večery pro celou rodinu, velmi smíšený gay baru

Restaurace

Dali

gay restaurace nabízí francouzskou a mezinárodní kuchyni ve stylových a barevných prostorách, příjemná atmosféra, dobré jídlo a servis, příjemný a klidný start do večera.

Garbos

noční restaurace plná legrace s dobrým jídlem a fantastická show

Holland Corner

tradiční holandská restaurace nabízející dobré holandské a mezinárodních jídla velmi populární u gayů

La Candela

gay italská restaurace nabízí nejen pizzu, ale také italské a španělské speciality v příjemné jazzové atmosféře

Mobys

restarace nabízejí něco pro každého, britský fish and chips, italskou pizzu a španělské tapas za velmi dobré ceny

Thailande

speciality z Thajska, Indonésie a Číny v této gay restauraci nabízí i přátelskou atmosféru

Valentines

vyhlášená restaurace s mezinárodní a místní kuchyní, jídlo inspirované z místních čerstvých ryb a masa, stejně jako těstoviny a omáčky

Disco

Mantrix gay klub

každý večer je noční party s různými DJ, 4 bary, velký taneční parket, nejmodernější zvukový a světelný systém, výkonný klimatizační systém, který vás udrží v pohodě Tento klub je obsazeno každou noc, ale zejména v sobotu večer

XL Club

velmi rušná diskotéka, kde se hraje mezinárodní i tradiční hudba, velký taneční parket show s laserovým světlem

 

Místa, Akce

Beach Bear

setkání a kulturní akce pro "medvědy"

El Bosque

je oblast nejblíže Mirador de las Dunas, a nepochybně patří k nejoblíbenějším plážím. Tato oblast je velmi populární pro mladší kluky a ty, kteří hledají soukromí.

Gran Canaria filmový festival

Mezinárodní filmový festival Gay Gran Canaria se stal jedním z vrcholů kulturního kalendáře v lednu. Široká nabídka filmů Mezinárodní gay jsou zobrazeny stejně jako několik paralelních aktivit a večírků.

Las Palmas Carnival

Karneval, Las Palmas, zahrnující tři týdny před začátkem půstu. Mnohé z těchto akcí jsou maškarní procesy a volby královny karnevalu.

Los Camellos

je poblíž golfového hřiště Maspalomas, kde naleznete přístup k velbloudímu safari, kde můžete absolvovat jízdy na velbloudech po dunách.

Los Matos

je nejblíže k gay pláže (cca 400 m). Procházky jsou jednodušší, a tak je oblast více populární pro starší muže.

Maspalomas Gay Pride

7 denní akce pořádaná druhý týden v květnu, v Yumbo nákupního centra v Playa del Inglés, tato akce přitahuje v průměru 50.000 lidí, gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů pocházejících z celého světa.

Sport

Biceps Gym Fitness Studio

tělocvična se nachází v Playa del Ingles, aktivity: kulturistika, silový trénink, posilovna, protahování, spinning, Power Plate, osobní trenér, sportovní masáže, uvnitř posilovny je bar

 

Everts Gay Diving

můžete si vyzkoušet potápění se poprvé ve své malé výlučně gay / lesbické skupiny. Kurz potápění, prozkoumejte podmořský svět v Arinaga Marine Reserve s Evert

Heroes gay sauna

přes 350sq metrů, nabízející finskou saunu, tureckou parní lázeň, whirlpool, soukromé kabiny, internet a kavárnu a bar, gay sauna je diskrétní.

Nilo

gay sauna nabízí parní lázně, švédskou saunu, video místnost, kabiny a bar, zaměstnanci jsou přátelské a atmosféra je uvolněná

Ubytování

Barbados **

Aparthotel Barbados se nachází v nádherné zahradě v centru Playa del Inglés, v živé části města, pouhých 5 minut jízdy od centra města. Playa del Inglés nabízí celou řadu restaurací, barů a kaváren na ulici, stejně jako obchody. Pláž je vzdálená 15 minut chůze od hotelu.

více Více

Miraflor **

Apartmánový hotel, který se nachází v centru města Ibiza jen pár metrů od přístavu. Pláž je vzdálena 15 minut chůze od hotelu. Městečko Ibiza je plné obchodů, barů a restaurací.

více Více

Rondo ***

Aparthotel Rondo se nachází v centru Playa del Inglés, v živé části města, pouhých 5 minut jízdy od centra města. Pláž je vzdálená 1500 m a od hotelu jezdí pravidelně bezplatně shuttle bus na pláž a zpět.

více Více

Walhalla **

Apartmány Walhalla se nachází v Playa del Ingles, 500 m od živé části města a 5 minut jízdy od centra města. Pláž Los Inglés Beach je vzdálená 500 m.

více Více

Pasion Tropical ***

Pasion Tropical se nachází v centru Playa del Ingles, pouhých 5 minut jízdy od centra města. Pláž San Augustin je vzdálená 20 metrů od hotelu. Pasion Tropical je určený pouze mužům.

více Více

Meliá Tamarindos *****

Komfortní hotel se nachází v letovisku San Agustín, na jižním pobřeží, 25 km od letiště v klidné části letoviska. Větší obchodní centrum San Agustín s bary, restauracemi a obchody je vzdáleno asi 500 m od hotelu. Hotel stojí přímo u přírodní pláže s tmavým pískem.

více Více