Připojte se k nám na Facebook
Krabi

Krabi

O Krabi

Skalnaté pobřeží západně od města Krabi ukrývá nejscéničtější pláž Thajska - Hat Phra Nang. Kolmé dolomitové stěny lákají stále více lezců a Krabi se postupně stává mekkou skalního lezení. V okolních mogotech je mnoho neprozkoumaných jeskyň, malé ostrůvky zase nabízejí výborné potápění. U města Krabi se nachází zajímavý lesní klášter Wat Tham Seua s malou pagodou na vrcholku vápencového skaliska, ke které vede prudkých 1297 schodů.

Mezi mysem Phra Nang a Krabi je zajímavá geologická lokalita Su San Hoi – Hřbitov mušlí, zkamenělý nános mořských měkkýšů z období svrchní křídy.

Pobytová místa:

Hat Railey – nádherná přírodní pláž, obklopená skalními útvary, je orientovaná na jihozápad. Jediný přístup na pláž je po moři. Hotely leží na šíji, široké několik set metrů, na jejímž druhém jihozápadním konci leží Hat Railey East. V pěší vzdálenosti je pak nejscéničtější thajská pláž Hat Phra Nang. Ideální pro milovníky klidné dovolené v úchvatném přírodním prostředí.

Ao Nang – pěkná písečná pláž je obrácena přímo k západu. Podél pláže vede promenáda s obchůdky a hospůdkami.

Pai Plong – nádherná přírodní pláž, orientována k západu, jež spadá do areálu hotelu Central Krabi Bay Resort.

Praktické pokyny k odjezdu na Krabi

Z Phuketu: v určený čas Vás v recepci Vašeho hotelu (případně na letišti v daný čas) vyzvedne mikrobus, který Vás dopraví do přístaviště na Phuketu. Odtud vyplouvá lo? na Krabi, plavba trvá zhruba 2 hodiny. Po příjezdu na Krabi – Ao Nang lo? staví na molu Hat Noppharat Thara, kde Vás očekává zástupce hotelu s cedulí s názvem hotelu, který Vám zajistí dopravu do hotelu. Pokud jste ubytováni v hotelu Sand Sea či jiném hotelu na pláži Hat Railey, pak je třeba vystoupit na zastávce Hat Railey, kde lo? staví na širém moři a přestupuje se do úzké lo?ky tzv. reua hang yao (long tail boat), která Vás zaveze přímo na pláž. Vystupuje se do písku, je potřeba počítat se smočením nohou.

Z Phi Phi: v 15:30 vyplouvá lo? z mola před hotelem Phi Phi Cabana, plavba trvá zhruba hodinu. Opět v případě resortů na pláži Hat Railey je potřeba vystoupit na zastávce, v případě ostatních resortů (Thai Village, Ao Nang Villa, Phra Nang Inn na molu Hat Noppharat Thara).

Při odjezdu Vás v určený čas hotel dopraví bu? na molo, odkud odjíždí Vaše lo? zpět na Phuket či na letiště v Krabi. Přesné informace Vám poskytne náš delegát přímo v Thajsku.

Místní doprava

Z pláže Hat Railey (před Sand Sea) na pláž Ao Nang (před Phra Nang Inn) jezdí long tail boat (80 THB, deset minut) a zpět v krátkých intervalech. Z opačné strany z pláže Ao Nam Mao (před hospodou Sunrise) jezdí long tail boat do Krabi (80 THB, 50 minut).

Z pláže Ao Nang jezdí pravidelně songthaewy do Krabi (50 THB, 50 minut), v Krabi stanoviště na ulici Patana před New Hotelem.

Banky

Nacházejí se pouze v Krabi ve městě, na pláži Ao Nang je několik menších směnáren. ATM jsou dosud pouze v Krabi.

Výlety na Krabi

KO KAI – KO PODA

Polodenní výlet lodí na blízké ostrovy s možností šnorchlování a obědem.

Orientační cena 600 THB, trvání polodenní.

SKALNÍ LEZENÍ

Výcvik lezení a slaňování na dolomitových stěnách na mysu Phra Nang, kde se nachází více jak 300 cest různých stupňů obtížnosti. Leze se převážně na zastíněných stěnách.

Orientační cena 800 THB, trvání celodenní.

TREKING DŽUNGLÍ

Výlet do primárního deštného pralesa u Khlong Thomu s pěším průchodem pralesem a možností koupele v jezírku a návštěvy horkých pramenů.

Orientační cena 800 THB, trvání celodenní.

MANGROVE

Celodenní výlet do oblasti Ao Luk s neprostupnými porosty mangrovníků, varany a rozeklanými skalisky. Úzké kanály se projíždějí na kánoi. Oběd se podává v tradiční thajské restauraci.

Orientační cena 1900 THB, trvání celodenní.

O Thajsku

THAJSKO - v Thajsku se na ulicích potkáte s buddhistickými mnichy, stejně tak jako s nespočetným množstvím kněžek lásky. Večer můžete navštívit některou z nepřeberného množství restaurací, barů, nočních klubů či salonů thajské masáže. Po dvou příjemně strávených dnech v Bangkoku záleží jen na Vás, které z mnoha thajských letovisek navštívíte.

Thajsko -zeměpisné údaje

Obrys Thajska bývá přirovnáván k hlavě slona. Na sever zasahují výběžky Šanských pohoří s nejvyšším vrcholkem Thajska – ho rou Doi Inthanon (2.566 metrů n.v.). Centrální oblast je tvořena nížinami kolem řeky Chao Phraya, severovýchod (Issan) před stavuje vyprahlá krasová plošina Kho ratského plató. Po západním okraji Khorat ského plató se k jihu táhnou pískovcová pohoří, tvořící izolované stolové hory, často se značným převýšením vůči okolí. Jižní část země leží na šíji Kra a na Malajském polo ostrově s nízkými krasovými horami, tvořícími často fantastické skalní útvary. Nejdelší thajskou řekou je Mekong, který tvoří větší část hranice s Laosem, osou Thaj ska je však řeka Chao Phraya s hlavním přítokem, ře kou Nan, vlévající se do Thajského zálivu jižně pod Bangkokem.

Thajsko - obyvatelé

Většinovými obyvateli země jsou Thajové, obývající střední Thajsko. Na severový chodě (v Issanu) žijí Laové, v horách na severu pak změť nárůdků a národností, které přišly z jižní Číny, Tibetu a Barmy, jsou to tzv. horské kmeny. V horách žijí také Šanové, blízcí příbuzní Thajů. Ve městech a na jihu je mnoho Číňanů (dle odhadu 10%), kteří tvoří ekonomickou elitu Thajska. Kromě horských kmenů, kteří uctívají přírodní síly, případně jsou křesťany, se velká většina obyvatel hlásí k theravádovému, v případě Číňanů k mahajánovému buddhismu. Na jihu pak převažuje islám. Všechny pestré složky thajského obyvatelstva se pak téměř bez vý hrad ně ztotožňují s myšlenkou thajství a považují se za obyvatele Thajska – Thajce.

Podnebí v Thajsku

Tropické monzunové s třemi ročními obdobími: zima (od listopadu do února) s teplotami pod 30°C a v severní polovině Thajska bez dešťů, léto (únor až červen), kdy teploty vy stupují až ke 40°C, ve druhé polovině léta se začínají objevovat bouřky – předzvěst nadchá zejícího monzunu. Třetím ročním obdobím je monzun (červen až listopad), kdy se poněkud ochlazuje a více prší. Z pohledu Evropana však thajské podnebí nemá žádné velké výkyvy..

Astronomické údaje

Střídání dne a noci je poměrně vyrovnané, v době kolem zimního slunovratu zapadá Slunce pár minut před 18.00, v době letního slunovratu zhruba v 18.45. Ráno se rozednívá kolem 6.00. Ve všech thajských letoviscích na obou pobřežích se setkáme s přílivem a odlivem, v době maximálních přílivů jsou rozdíly hladin až 2 metry.

Thajsko - ubytování

Standardním typem pokoje je v thajských ho telech pokoj dvoulůžkový, který je možno obsadit jednou či dvěma osobami. Případná třetí osoba bývá ubytována na přistýlce, což není plnohodnotná postel. Většina hotelů nepřijímá z prostorových důvodů více než tři osoby na pokoj. V základní nabídce uvádíme ubytování v běžném typu pokoje. Pokud má hotel více typů ubytovacích kapacit (plážové bungalovy, junior suity, výhled na moře, ... apod.), na vyžádání zajistíme typ ubytování dle Vašeho přání. Dle světových zvyklostí je v den příjezdu pokoj k dispozici po 14. hodině, v den odjezdu je k dispozici do 12. hodiny.

Nákupy v Thajsku

Vzhledem k cenové hladině v zemi se v Thajsku nakupuje velice dobře. Typické thajské suvenýry zahrnují výrobky z dřev, zvláště řezbářské práce z teakového dřeva, drahé kameny (Thajsko je jedním z nej větších světových producentů drahoka mových odrůd korundu: safírů a rubínů), výrobky z tradiční umělé hmoty, vyráběné z klihu a rozdrcených rohů vodního buvola, výrobky z ručního saového papíru, masky, lidové ozdoby a nepřeberné množství dalších atraktivních suvenýrů.

Oblečení v Thajsku

Nejvhodnější je lehké bavlněné oblečení, při návštěvě buddhistických chrámů je třeba dbát na přiměřenou decentnost. Koupání nahoře bez se toleruje u hotelových bazénů a na turisty hojně navštěvovaných plážích, koupání bez plavek je však nepřípustné. V severních oblastech Thajska bývá po ránu i chladněji, přibalte proto i lehké teplejší oblečení s dlouhým rukávem. Při vstupu do chrámových interiérů a domácností se odkládá obuv a vstupuje se naboso.

Naše služby v Thajsku

V době hlavní sezony je v hlavních pobytových letoviscích (Bangkok, Pattaya, Phuket, Ko Samui) český delegát ESO travel, který organizačně zajišťuje pobyt v Thajsku. Delegát zajišťuje klientům základní seznámení se zemí, s klienty se setkává na pravidelných schůzkách v hotelích a organizuje základní poznávací výlety. Není však s klienty po celých 24 hodin denně. Při poznávacích zájezdech je přítomen česky hovořící průvodce tehdy, pokud je účast nad stanovený minimální limit účastníků. Kategorizace hotelů odráží mínění ESO travel, není založena na mezinárodně uznávané kategorizaci pomocí hvězdiček, která se v Thajsku ostatně nepoužívá.

Ubytování

Bhu Nga Thani ****

Poklidný luxusní stylový resort obklopený smaragdovými vlnami Andamanského moře a zelenými horami leží přímo u slavné Railay Beach je pravé místo pro poklidnou relaxační dovolenou  komfortním prostředí v harmonii s přírodou.

více Více

Tubkaak Krabi ****

Tento luxusní resort je umístěn ve velmi klidném romantickém prostředí, přímo na pláži Tubkak. Pláž Tubkak je osamocená pláž, která je vzdálena 20 min jízdy severně od známé Pláže Ao-Nang, 45 min jízdy od Krabi International Airport.

více Více