Připojte se k nám na Facebook
Města a příroda západu USA

Města a příroda západu USA

12 dní / 10 nocí – na skok do měst a národních parků západu.


 

Základní informace

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon a další skvosty přírody amerického jihozápadu.

Termíny:
26.03. - 06.04.2016
16.04. - 27.04.2016
20.05. - 31.05.2016
02.06. - 13.06.2016
08.07. - 19.07.2016
01.08. - 12.08.2016
17.08. - 28.08.2016
07.09. - 18.09.2016
30.09. - 11.10.2016
20.10. - 31.10.2016

Cena od 62 990,- Kč

Tento zájezd je gay friendly!!!

V ceně je zahrnuta letecká doprava včetně poplatků, transfery letiště - hotel - letiště, 10x nocleh se snídaní v 3* hotelu, program včetně transferů a vstupů do národních parků, český průvodce, společná večeře v kasinu v Las Vegas, plavba lodí v San Franciscu. Minimální počet: 12 osob

Program

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den LOS ANGELES

Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který po hlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mek ce filmového průmyslu nás čeká návště va Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den JOSHUA TREE

Výprava do Národního parku Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a neopakova tel né atmosféry. Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská legendární kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť pak zamíříme do Williamsu. Část cesty poje de me po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní po břeží se západním. Nocleh ve Williamsu.

4. den GRAND CANYON

Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloub ce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případ ně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u Lake Powell. Nocleh v Page.

5. den MAGICKÝ BRYCE CANYON

Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkos ti rezervace Bryce Canyon či v Kanabu.

6. den ZION – LAS VEGAS

Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na túru na hranu kaňonu a také výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a osl nivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou kasin a společnou večeří. Volný program za povzbudivého cinkotu mincí některého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

7. den ÚDOLÍ SMRTI

Putování Národním parkem Údolí smrti s nejnižším (86 metrů pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní po lo koule. V roce 1913 zde byla naměře na rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali ces tu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8. den LESNÍ KATEDRÁLY SEQUOIA

Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sek vojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají do stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.

9. a 10. den SAN FRANCISCO

Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashbur ry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cab le-car (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce s výhledy na oba ma je státní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obáva ný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11. den SAN FRANCISCO – PRAHA

Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

Poptávka