Připojte se k nám na Facebook
Sicílie

Sicílie

O Sicílii

Sicílie – největší italský ostrov, který je již staletí nazýván „ostrovem Slunce“. Symbolem Sicílie je největší činná sopka v Evropě – Etna. Sicílie je turisticky velmi vyhledávanou oblastí po celý rok a to především díky krásné přírodě, jedinečným dlouhým písčitým plážím a velkému množství památek. Především zachovalým antickým chrámům a originálním stavbám z novorománského období.

Sicílie, ostrov, kde si neopakovatelné scenérie podávají ruku s fascinující historií, kosmopolitní ostrov, na kterém se vystřídaly vlády asijské, africké i evropské, z nichž každá zde zanechala stopu. Sicílie je jedinečná, originální směs umění, historie, tradic a folklóru a samozřejmě, skvělého jídla a pití. Která jiná země se může pochlubit tím, že zde vyučoval Archimédes, kázal Svatý Pavel, že v průběhu staletí byla řeckou kolonií, římskou provincií, arabským emirátem a normanským královstvím? Poznejte kulturní dědictví ve fénických osadách, punských městech, řeckých chrámech, římských amfiteátrech, nebo aragonských kostelech. Třicet století napínavé historie čeká jen na Vás…
Sicílie je autonomní region Itálie, a  rozlohou 25.708 km² a s více než pěti miliony obyvatel patří k těm největším. Je to také největší ostrov Středozemního moře, k němuž patří i souostroví menších ostrůvků,Liparů, na které si v rámci své dovolené můžete udělat celodenní výlet.

Dramatický vývoj ostrova a jeho divoká a barvitá historie mají co do činění se strategickou polohou ve Středozemním moři, v místě, kde se křížily nejvýznamnější obchodní stezky.
Ostrov je známý bohatstvím typické a svébytné kultury, hlavně ale díky výtvarnému umění, kuchyni, architektuře a jazyku, který je zcela nezávislý na italštině, a jímž dodnes mluví téměř každý Sicilan. Jedná se o románský jazyk, se slovní zásobou až 250.000 slov, z nichž velké množství je vypůjčených z jiných jazyků, např. řečtiny, katalánštiny, arabštiny a španělštiny.

Pro suchozemce ze středu Evropy má Sicílie jednu obrovskou výhodu: v jejích vodách se dá osvěžit téměř po celý rok. Pobřeží je zde velmi proměnlivé: hned na západ od Palerma najdeme písečnou pláž Mondello, která láká především obyvatele Palerma, dále proti směru hodinových ručiček nás čeká Zingaro s nekonečnými možnostmi procházek po pobřeží, písečná San Vito lo Capo pro obyvatele Trapani, přírodní rezervace u řeky Platani, dále Isola Delle Correnti nabízí téměř africké scenérie, a aby ne, vždyť je také jižněji než Tunis!, v přírodním parku Vendicari máte jedinečnou šanci sledovat želvy, plameňáky a v okolí Syrakus se nachází písečné a oblázkové pláže. V centru Giardini Naxos jsou pláže široké písečné, písek je hrubší, místy jsou zde i oblázky, na výběžku Capo Schisò je pobřeží lávové a skalnaté. V Taormině najdete romantický záliv Isola Bella, do průzračné vody ale doporučujeme boty. Na severu ostrova, u Messiny začínají rozeklaná skaliska, která se ale brzy mění na písečné pláže San Gregorio a Capo D’Orlando. Nenechte si odsud ujít jedinečný výhled na Liparské ostrovy. Dále k Cefalú a Palermu už nás čekají jen dramatické útesy, jejichž krása ale bere dech…

Z velkého přístavu Reggio Calabria a Villa S. Giovanni vede do Messiny pravidelná lodní doprava, která přepravuje i vlaky.

Vzdálenost z České republiky do těchto přístavů je necelých 1800 km.

Letiště se nachází v Palermu a Katánii.

 

Ubytování

Hotel Helenia ****

Tento luxusní hotel má ideální polohu, leží přímo u písečné pláže s oblázky (slunečníky a lehátka za poplatek), zároveň blízko centra městečka Giardini Naxos a pouhých 7 km od vesnice Taormina. Nedaleko je potápěčské centrum, golfové hřiště (cca 25 km) a další možnosti sportovního vyžití.

více Více

Capotaormina ****

Exkluzivní a velice elegantní hotel postavený na přímořském skalnatém útese v pobřežní části Taorminy specifický svou architekturou a výhledem na azurové moře a dosud činnou sopku Etnu. K hotelu patří malá soukromá
oblázková pláž se slunečníky a lehátky, která je přímo pod hotelem a s centrální částí hotelu je propojena výtahem vybudovaném ve skále. Z hotelu je zajištěn odvoz minibusem do historického centra Taorminy (cca 4 km).

více Více

Atlantis Bay *****

Luxusní hotel je situován na jednom z nejkrásnějších míst Sicílie v překrásné zátoce Baia di Taormina, pár kroků od lanovky, která vede přímo do historického centra Taorminy.

více Více